čtvrtek 11. srpna 2016

Koblížky z odpalovaného těsta

300 ml vody., špetka soli., 125 g tuku., 150 g polohrubé mouky., 4 – 5 vajec., žloutek., tuk na plech., 200 ml smetany ke šlehání., sáček ztužovače šlehačky., moučkový cukr.,
Sladká omáčka – 400 ml mléka., 100 g bílé čokolády., ½ sáčku vanilkového pudinkového prášku., moučkový cukr.,
Vodu se solí ohřejeme, přidáme na kousky nakrájený tuk a zahříváme až je voda horká a tuk rozptýlený. Najednou vsypeme prosátou mouku, teplotu snížíme na minimum a těsto propracováváme, až je hladké a nechytá se nádoby. Necháme je prochladnout a do vlažného všleháme postupně všechna vejce. Plech vytřeme tukem. Těsto naplníme do sáčku nebo stříkačky s hladkou koncovkou a na plech nastříkáme malé bochánky, které potřeme rozšlehaným žloutkem. Vložíme do trouby vyhřáté na 210° C a po 5 minutách teplotu snížíme na 180° C. Těsto dozlatova upečeme. Vychlazenou smetanu ušleháme se ztužovačem a ochutíme moučkovým cukrem. Upečené koblížky napříč rozřízneme a naplníme šlehačkou. Urovnané na talíři je přelijeme vanilkovou omáčkou.
Vanilková omáčka – Část mléka ohřejeme, přidáme nastrouhanou čokoládu a rozvaříme ji. Ve zbylém mléce rozmícháme pudinkový prášek, přilijeme ho k horkému mléku a mícháme do zhoustnutí, podle chuti dosladíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat