úterý 23. srpna 2016

Jahodový dort

Upečený piškot necháme vychladnout a podélně rozkrojíme na tři části. Jednotlivé části potřeme jahodovým krémem, spojíme do původního tvaru a krémem potřeme povrch dortu. Po obvodu dortu ozdobně nastříkáme růžičky, ozdobíme jahodami překrojenými na polovinu a necháme v chladnu ztuhnout.
Příprava jahodového krému – Do 500 g rozmixovaných jahod vmícháme 100 g pískového cukru, lžící citronové šťávy, předem namočené 2 lžíce dobře rozpuštěné želatiny a nakonec zlehčíme pevně ušlehanou smetanou (4 – 5 dl).
Piškot – 6 vajec., lžíce pískového cukru., 6 lžíc polhrubé mouky., špetka kypřicího prášku do pečiva., tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání dortové formy., zavařenina na potření., moučkový cukr na posypání.,
Žloutky dáme do misky a utřeme se 3 lžícemi cukru do pěny. Z bílků ušleháme pevný sníh, přidáme zbývajicí cukr a ušleháme dohusta. Přidáme ke žloutkové pěně a spolu s prosátou moukou s práškem do pečiva lehce společně promícháme. Těsto rozetřeme do tukem vymazané a hrubou moukou vysypané formy, vložíme do předehřáté trouby a upečeme dorůžova.

Žádné komentáře:

Okomentovat